Čakra třetího oka – fialová

Čakra třetího oka

Název: Ádžňáčakra neboli Čakra centra rozkazu

Kde ji najdeme: Uprostřed čela

Barva: Fialová,Purpurová, Modrá

Element: Vědomí nespoutané časem: ,,Jogín, který prošel přes pátou čakru k Čakře třetího oka přesahuje všech pět elementů a vymaňuje se tak z otroctví časem spoutaného vědomí.´´[1]

Symbolické zvíře:  Kobra, kočičí šelmy

Harmonizující kameny:

Ametyst, fluorit, iolit, čaroit

  

Je to čakra Svobody a její centrum se nachází těsně nad očima uprostřed čela, těsně nad obočím. Je hlavním zdrojem naší moudrosti, inspirace a uvědomění si světa, který je skrytý za materiálními věcmi a bezprostředními událostmi.

  •  Člověk, který dosáhne této úrovně dokáže ,,nahlédnout za závoj´´ a vidět pravou esenciální podstatu věcí. Dokáže se rozhodovat nezaujatě a s nadhledem. Je dokonce schopen lucidního snění a nahlédnutí do budoucnosti prostřednictvím vizí. Při správné práci s 6. čakrou také dochází k vyřešení břemen z minulých životů. Dochází zde také k dominanci vědomí a intuice nad logikou.
  • Pokud je čakra zablokována nebo oslabena projevuje se to v prvních fázích pocitem ztráty životního směru, nebo také přehnaným materialismem a skepticismem. Mohou se dostavit migrény, noční můry, nespavost či dokonce častá nemocnost.
  • Při nekontrolovaně silné dominanci této čakry může nastat ztráta koncentrace a zahalení úsudku, v horších případech dokonce halucinace a paranoia pramenící z těch nejhlubších částí naší duše, které mohou jedince připravit o rozum. Je důležité nesnažit se pracovat s touto čakrou dříve, než budou všechny předchozí v harmonii!

Harmonizující náramky pro čakru třetího oka:

OSTATNÍ ŠPERKY HARMONIZUJÍCÍ ČAKRU TŘETÍHO OKA NAJDETE ZDE

Čakra třetího oka - video