Korunní čakra – světlo

Korunní čakra

Název: Sahasrára neboli Čakra lotosu o tisíci plátcích

Kde ji najdeme: Na temeni hlavy

Barva: Bílá = kombinace všech barev

Element: Světlo

Symbolické zvíře: Osvícená bytost, někdy bývá dáván do souvislosti motýl znázorňující přeměnu

Harmonizující kameny:

Křišťál, diamant, opál, selenit, kalcit

   

Je to čakra Věčnosti, centrum tvořivé duchovní energie a štěstí. Představuje úplné duchovní uvědomění a je umístěna uprostřed temene hlavy. Jedná se v podstatě o propojení s energií vesmíru. V reálném životě se uplatňuje v situacích, kdy si splňujeme sny, nebo hledáme štěstí, které není spojeno s úspěchem a jinými přízemními lidskými touhami. Pokud člověk dosáhne harmonie na této úrovni, získává nové kolektivní vědomí. Cesta korunní čakry je cestou daleko za limity našeho ega.

  • Slabá funkce této čakry se projevuje především neschopností povznést se nad materiální svět a prožívat přítomný okamžik. Fyzicky se špatné nastavení této čakry projevuje problémy s kůží a strnulým držením těla. Člověk, který má čakru úplně zablokovanou nedostává žádnou inspiraci/tvořivou energii z vesmíru, což se podvědomě projevuje jeho flustrací, pocitem bezcennosti a později agresí či depresí.
  • V případě, že by došlo k dominanci této čakry na úkor ostatních, projevilo by se to odtržením jedince od reality. Naše realita a problémy, které v ní řešíme, by mu přestala dávat smysl a pro společnost by se stal bláznem. Stal by se posedlým hledáním toho, co je dál za hranou života, což by ho mohlo nakonec zničit. Většina textů o čakrách se shoduje ve varování, že pokusy o rychlé či uspěchané dosažení této úrovně končí špatně – psychickými poruchami, zdravotními obtížemi. Proto je zásadní s touto čakrou nepracovat, pokud předtím nejsou všechny ostatní v harmonii.

Harmonizující náramky pro korunní čakru:

OSTATNÍ ŠPERKY HARMONIZUJÍCÍ korunní ČAKRU NAJDETE ZDE

Korunní čakra - video