Síla přírody vložená do minerálních kamenů je známá už tisíce let. Již dávné civilizace využívaly energii, sílu a vibrace ukryté v nádherných barevných polodrahokamech. Každý z nich se pojí s jinými elementy, nese v sobě rozdílnou energii a význam. Kombinace drahých kamenů, které se rozhodneme nosit, může mít vliv na mnohé aspekty našeho života.  Existuje několik možností, kterými se můžeme řídit při jejich výběru či způsobu nošení.

Na které ruce nosit náramek?

Záleží na tom, jaké kameny jste si pro svůj náramek zvolili. Ruku volíme podle toho, zda chceme ovlivňovat pravou či levou mozkovou hemisféru. Pravá ruka je křížena s levou mozkovou hemisférou, kde se nachází centrum logického myšlení, analýzy a aktivního jednání. Je tedy místem pro aktivní kameny, které jsou symbolem vitality, odvahy a schopností. Levá ruka je křížena pravou mozkovou hemisférou, s níž se váže intuice, chápání, syntéza a vnímavost. Na levou ruku proto umístíme neaktivní kameny, tedy takové, které nás tlumí, harmonizují, navozují pocit klidu a relaxace.

Jak zvolit správnou kombinaci kamenů?

Při vzájemném dotyku se minerály nabíjejí nebo naopak vybíjejí, proto by se účinky kamenů na náramku neměly rozporovat. Například nebudeme kombinovat kameny na uzemnění s kameny na stimulaci. Snadno kombinovatelné jsou naopak všechny ochranné kameny.

Sleva!
590  s DPH
Bestseller

Podle čeho nejlépe vybírat minerální náramky?

Ukazatelem vám mohou být významy jednotlivých kamenů, vybírat ale můžete také podle znamení zvěrokruhu nebo elementů. Chybu neuděláte, ani když se budete řídit jednoduše podle své intuice. Důležité je také vzít v úvahu příležitosti, při nichž kameny nosíte. Například drahokamy (safír, rubín či smaragd) se hodí na slavnostní akce, zároveň jsou ale díky vysoké tvrdosti a odolnosti vhodné pro každodenní nošení. Aktivní muži ocení naše pletené náramky, které díky metodě uzlování za šňůrek vydrží podstatně více než jiné podobné náramky.

Jak nosit čakrový náramek?

Chcete-li nošením čakrového náramku podpořit otevírání některé ze sedmi čaker, je důležité vybrat kameny s ní spojené. Každá čakra ovlivňuje jiné psychické i fyzické procesy v našem těle, pojí se s jinou barvou a nachází se na rozdílném místě v našem těle.

Co když dám k sobě nevhodné kameny?

I pokud přes všechna doporučení dáte dohromady kameny, které spolu nesouzní, ničeho se nebojte. Určitě vám nebudou škodit. Kameny jsou naším průvodcem, pomocníkem a přítelem na naší cestě/vývoji.

Prohlédněte si celou nabídku našich šperků zde!