Solar plexus čakra – žlutá

Solar plexus čakra

Název: Manipuračakra neboli Čakra města drahokamů

Kde ji najdeme: Mezi solar plexus a páteří.

Barva: Žlutá

Element: Oheň

Symbolické zvíře: Beran

Harmonizující kameny:

Citrín , tygří oko, pyrit, jantar, sluneční kámen, bronzit

Je to čakra Slunce a je centrem naší vůle, pomáhá při rozhodování a také jsou zde tříděny zkušenosti. Funkce této čakry je spojována se správnou funkčností okolních orgánů trávicí soustavy.

  • Lidé, kteří mají tuto čakru v dominantním postavení vůči ostatním čakrám, se vyznačují přehnanou činorodostí a schopností vnutit svou vůli ostatním lidem, která ale může přerůst až v egoismus a tendenci být manipulativní, spolu s chtíčem za každou cenu mít kontrolu nad ostatními lidmi v okolí.
  • Hlavním fyzickým projevem blokace této čakry jsou potíže s trávením, především choroby jater, sleziny a žaludeční potíže. Z psychického hlediska jsou to poté utkvělé představy a chorobné zaměřování se na nedůležité věci, především detaily. Také nedostatek vůle vymyslet jak realizovat vlastní nápady, nedostatek ambicí atd.
  • Pokud je čakra správně aktivována, je člověk asertivní a je také schopen uvažovat o smyslu života a jeho naplnění. Ideální fungování této čakry spolu s těmi ostatními se dále projevuje: cílevědomostí, sebeuvědoměním, pevným rozhodováním a dobrým smyslem pro organizaci věcí a lidí. Z fyzického hlediska dobrým zdravím a tendencí k dlouholetému životu.

Harmonizující náramky pro solar plexus čakru:

Sleva!
Original price was: 630 Kč.Current price is: 590 Kč. s DPH
Sleva!
Original price was: 990 Kč.Current price is: 860 Kč. s DPH
1 390  s DPH
640  s DPH
Sleva!
Original price was: 865 Kč.Current price is: 790 Kč. s DPH
1 590  s DPH
1 440  s DPH
OSTATNÍ ŠPERKY HARMONIZUJÍCÍ SOLAR PLEXUS ČAKRU NAJDETE ZDE

Solar plexus čakra - video