Hrdelní čakra – modrá

Hrdelní čakra

Název: Višuddhičakra neboli Čakra očištění

Kde ji najdeme: V hrdle za ohryzkem

Barva: Modrá

Element: Éter (mystický pátý element spojený s kosmickou energií)

Symbolické zvíře: Slon

Harmonizující kameny:

Akvamarínangelit, lapis lazuli, modrý apatit

 

Je to čakra Zvuku, centrum veškeré komunikace, spojnice nejen mezi naším osobním vnitřním světem a okolním vnějším světem, ale také spojnice horních spirituálních čaker hlavy s čakrami těla. Také se zde ale rodí naše inspirace a touha tvořit. Tato čakra však řídí především sebevyjádření člověka, jeho řeč, mimiku a dokonce i držení těla, čímž zásadně ovlivňuje jeho sociální identitu.

  • Člověk, který by měl rozvinutou tuto čakru před ostatními, by byl charakteristický nepřetržitým mluvením (hlavně o sobě), arogancí, suverením lhaním, neurvalou dominancí (nepustí ke slovu) či drbáním/pomlouváním.
  • Disfunkce této čakry se nejzřetelněji projevuje na snížení sebevědomí. Takový člověk je podvědomě plný obav ze sebevyjádření, bojí se, aby náhodou nebyl pochopen špatně. To vede k zastřenému, nevýraznému či tichému hlasu, někdy i ke koktání pokud má mluvit před více lidmi. Jedinec poté nezaujímá vlastní postoj, ale raději ,,jde s davem´´. Slabé fungování této čakry se může projevit tendencí mluvit o nevýznamných tématech a neschopností najít s ostatními lidmi společnou řeč.
  • Správně nastavená čakra se bude projevovat:klidným a zřetelným hlasem, skvělou inspirací, v kombinaci s 4. čakrou schopností vyjádřit lásku, mluvením k věci/tématu, melodikou hlasu, díky které se lidem dobře poslouchá, a dokonce, pokud jsou vybalancovány i okolní čakry, může mít jedinec prorocké schopnosti a otvírat tím ostatním lidem obzory.

NÁRAMKY & ŠPERKY

Akvamarín – náramek

540 
Sleva

NÁRAMKY & ŠPERKY

Angelit – náramek

590  490 
Sleva

NÁRAMKY & ŠPERKY

Lápis Lazuli – náramek

460  420 

NÁRAMKY & ŠPERKY

Modrý apatit – náramek

639 
670 

NÁRAMKY & ŠPERKY

Kyanit – náramek

960 

NÁRAMKY & ŠPERKY

Shamballa náramek Sokolí oko

630 MÁME PRO VÁS SLEVU!
Stačí se zaregistrovat a automaticky dostanete slevu 10%!
Vaše data jsou u nás zabezpečena v souladu s GDPR!
DĚKUJEME ZA REGISTRACI!
Vaši slevu najdete na svém mailu!
Vaše data jsou u nás zabezpečena v souladu s GDPR!